Półwysep Railay

Za oknem szaro, buro i ponuro, dlatego tym chętniej zaglądam do zdjęć z odbytych podróży. Lubię wspominać błogie chwile na plaży, morską bryzę, czy spacer po wąskich i urokliwych uliczkach europejskich miast.

Jeżeli lubicie egzotyczne klimaty, zapraszam Was w krótką podróż po kadrach z Tajlandii. Będzie to podróż do prowincji Krabi, a dokładniej na półwysep Railay.

Wapienne skały wznoszące się pionowo w górę, są bardzo charakterystyczne dla tego regionu. Dlatego też mówi się, że miejsce to jest mekka miłośników wspinaczek. Rzeczywiście można spotkać wiele osób zawieszonych w górze. Wpływając powoli w zatokę można podziwiać te majestatyczne formacje i okalającą je soczystą zieleń. Dodajmy do tego miękki piasek pod stopami, turkusową wodę i palące słońce – ja nie potrzebuję nic więcej.

Na półwysep Railay można dostać się tylko od strony morza, ponieważ od lądu oddziela je pasmo skał. Pomieszkując w mieście Krabi, łapaliśmy specjalny samochód, który na naczepie transportował ludzi do Ao Nang (koszt za osobę – 50 THB). Jak dla mnie – atrakcja sama w sobie. Wiatr we włosach, zabawni kierowcy i te widoki! W Ao Nang wystarczy kupić bilet na longtail – długorufową łódź i w drogę! Do wyboru będziecie mieć plaże: Ton Sai, Phra Nang, Railay West i East. Z czego zdecydowanie najładniejsza to Phra Nang Bay. Tutaj nie cumują łodzie, dzięki czemu woda jest czysta i mieni się pięknymi kolorami. Plażę okalają wysokie skały, na których na pewno nie zabraknie odważnych wspinaczy. W jednej ze skał znajduje się jaskinia, w której miejscowi rybacy w ofierze księżniczce, składają rzeźbione w drewnie fallusy. Wszystko na pomyślność łowów 🙂

Moja wskazówka – już w Ao Nang będą mówić Wam, że dostanie się na tę plażę od strony lądu będzie niemożliwe. Nie słuchajcie! Nam się to udało. Wystarczy uciąć sobie dłuższy spacer z Railay West, minąć Railay East i wejść na specjalnie wyłożoną ścieżkę prowadzącą wprost do raju :). Ach! Zapomniałabym dodać, że na Phra Nang natkniecie się na całą gromadę małp. Niekoniecznie sympatycznych. Potrafią wyrywać jedzenie i napoje z ręki. Sami byliśmy świadkami śmiesznej sytuacji, kiedy w oddali wraz z innymi plażowiczami, obserwowaliśmy małpę, zbliżającą się do spoczywającej na kocu torebki. Pogrzebała, pogrzebała, nic nie znalazła, poszła. Pilnujcie więc cennych rzeczy ;).

 

Night Market w mieście Krabi

Plaża w Ao Nang

Plaża w Ao Nang

Railay West

Widzicie te dwie palmy na samej górze? 🙂

Skały idealne dla miłośników wspinaczek

Skały na Phra Nang

1 Comment on "Półwysep Railay"

  1. Ciekawe zdjęcia i przydatne informacje!
    Będę zaglądał częściej.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*